Co oznaczają wyniki badania poziomu witaminy D?

Proszę o poradę odebrałam wyniki wit d 20 , wit b12 210 czy wyniki są w normie czy warto włączyć suplementację ?

Dzień dobry,

poziom witaminy d3 jest za niski ( wynik korzystnie wpływający na pracę organizmu powinien przekraczać 40). Natomiast witamina b12 - nie podała Pani w jakiej jednostce wyrażony jest wynik. Niedobór witaminy B12 jest rozpoznawany przy wartości niższej niż 89 pmol/l (120 ng/l).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga