Czym jest preorientacja zawodowa przy określaniu celów terapii?

Witam, przygotowanie (np. trening asertywności, umiejętności społecznych, radzenia sobie ze stresem) do samodzielnego, świadomego podjęcia decyzji o pracy zawodowej w oparciu o samowiedzę, o zasobach, możliwościach jak i ograniczeniach. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry,

Jest to proces przygotowawczy, mający na celu świadome podjęcie przez jednostkę decyzji o kierunku drogi zawodowej-z uwzględnieniem jej zasobów, ale i ograniczeń.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej