Czym można się wspomóc, zrzucając kilogramy?

Chcę stracić na wadze,biorę asentrę.Czym mogę się wspomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?
ponad rok temu

Witam,
Przy tym leku należy uważać, aby nie "zgubić" zbyt wielu kilogramów.
Aby zmniejszyć masę ciała najlepiej jest stosować się do zasad prawidłowego żywienia uwzględniając ujemny bilans energetyczny, czyli w sytuacji, gdy Pani zapotrzebowanie wynosi 2400kcal, proszę zmniejszyć ilość dostarczanej energii o 500kcal i stosować dietę 1900kcal.
Proszę przyjmować 5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Śniadanie jemy pół godziny po przebudzeniu, a kolację najpóźniej 3 godziny przed snem. Proszę wybierać produkty pełnoziarniste, kasze, naturalny ryż, unikać produktów pszenicznych. Spożywać nie więcej niż 2 porcje owoców na dzień. Spośród mięs wybierać białe jednocześnie obierając je ze skórki oraz ryby. Jako sposób obróbki termicznej proszę wystrzegać się smażenia,a wybierać gotowanie w wodzie, na parze, duszenie, grillowanie czy pieczenie.
Proszę też nie zapominać o przyjmowaniu 1,5-2 litrów wody dziennie - najlepiej mineralnej. Aktywność fizyczna również jest wskazana, minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Witam, leki z tej grupy u niektórych osób mogą lekko utrudniać
gubienie kilogramów, ale nie powinno mieć to znaczącego wpływu
na cały przebieg kuracji. Nie proponuję korzystania z żadnych
suplementów bo jeszcze Pani nie zaczęła terapii dietą. Proszę
wprowadzić do jadłospisu wszystkie zasady racjonalnego żywienia,
ograniczyć porcje i sprawdzić jakie będę efekty. Jeżeli waga nie spadnie
proponuję wizytę w gabinecie dietetycznym celem ustalenia
diety dopasowanej do Pani potrzeb i możliwości.