Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym objawiają się echolalie?

Witam ponownie. Zdobyłam juz wiedzę i wiem czym są echolalie jakie są ich odmiany i skąd sie biorą. Lecz nigdzie nie ma informacji o tym czy w echolalie się mozna włączyć? I jezeli mój 4 letni syn szeptem lub na glos powtarza różne fragmenty bajek,zdan itp nie adekwatnie do sytuacji ale nigdy się przy tym nie wyłącza i zapytany o czym mówi lub gdzie to uslyszal czy kto to powiedział zawsze reaguje i potrafi przytoczyć zrodlo swojej wypowiedzi to tez są echolalie ? Czym mozna jeszcze to tlumaczyc
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Nosidełko Mei-Tai - wiązanie na brzuchu

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać nosidełko mei-tai na brzuchu.

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza z dzieckiem. Do neurologa. Czasami mowa echolaliczna może sprowadzać się do sekwencyjnej wokalizacji swoich słów, które wypowiedziało się przed chwilą. Echolalia to zaburzenie mowy charakterystyczne dla dzieci z autyzmem albo cierpiących na zespół Tourette’a choć nie musi ona oznaczać w/w chorób.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy