Depresja a skurcze mięśniowe

Mój mąż(zanim się poznaliśmy)chorował na depresję.Brał bardzo duże ilości leków, był w zasadzie od nich uzależniony.Potem musiał je nagle odstawić. Teraz ponieważ czesto się denerwuje, a to powoduje napięcie mieśni w wyniku czeog odczuwa ból ręki bierze od czasu do czasu uspakajające leki bez recepty.Ja boję się, że się znowu uzależni i proponuję aby znalazł metody np relaksacyjne.Czy odstawienie nagle leków jest dobre?Czy powinien zgłosić się do specjalisty?Cze relaksacja jest tu wskazana?

Witam Panią,

Nagłe zakończenie kuracji lekami przeciwdepresyjnymi może prowadzić do nawrotu depresji i wystąpienia objawów zespołu odstawienia po lekach przeciwdepresyjnych.Objawy odstawienia leków, mogą pojawić się ok. doby po zażyciu ostatniej dawki leku i mogą trwać ok 3 tyg.Natomiast nawrót depresji i ujawnienie się objawów z tym związanych, następuje po dłuższym czasie od przerwania kuracji.Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą który przeprowadzi niezbędną ocenę i dobierze odpowiednie leki.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Witam serdecznie,

w przypadku doświadczanego napięcia, stresu, techniki relaksacyjne są bardzo dobrym sposobem na wyciszenie, uspokojenie zarówno ciała jak i psychiki.
W przypadku Pani męża, skonsultowałabym jednak objawy z lekarzem pierwszego kontaktu, w celu wykluczenia chorób somatycznych. W dalszej kolejności rozmowę z psychoterapeutą, ponieważ takie objawy somatyczne, mogą świadczyć o powracającej depresji (warto przeanalizować jakie wcześniej objawy występowały u męża podczas epizidu depresji , jakie objawy zapowiadały nadejście depresji).
Proszę mieć też na uwadze, że stres, napiecie emocjonalne może być bodźcem do nawrotów depresji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/