Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja, duszności i zaburzenia oddychania

Od paru dni mam doły. Pierwszy pojawił się w piątek. Przez 3 dni raz było normalnie a raz dół. Przedwczoraj miałem spokojny dzień, ale nie mogłem zasnąć. Gdy już zasypiałem musiałem łapać oddech. Bardziej jakbym stracił świadomość, niż zasnął(brak snów, a na ogół jest dużo). Obudziłem się wyczerpany. Cały dzień byłem bez żadnej motywacji. Wczoraj miałem problemy z dusznością i z tętnem. Raz na pare uderzeń jedno uderzenie słabe. Ciśnienie też niestabilne. Dwa pierwsze dni dużo kup ale małe bobki
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

Witam,
proponuję skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
W przypadku utrzymywania się objawów związanych z obniżeniem/wahaniami nastroju lub/i ustaleniem, że pozostałe objawy mają przyczyny psychologiczne, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie
Anna Wagner-Juszkiewicz

0

Proszę w trybie pilnym skonsultować się z lekarzem, który powinien zlecić dodatkowe badania i konsultacje. Kondycja psychiczna, obniżony nastrój, depresja może być przejawem innych chorób, które wpierw trzeba wykluczyć. W takim stanie jakakolwiek psychoterapia może być wyłącznie dodatkiem do leczenia podstawowego.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy