Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja mojego chłopaka

Wczoraj dowiedziałam się, że mój chłopak ma depresję i jest w szpitalu. Co ja mam robić? Jak mam mu pomóc? O czym z nim rozmawiać podczas wizyty?

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Szanowna Pani,

Dla osoby chorej na depresję niezwykle istotne jest uzyskanie wsparcia i zrozumienia ze strony najbliższych. Podczas wizyty proszę starać się zachowywać naturalnie, osobie chorej łatwo jest wyczuć sztuczność i wymuszone zachowania. Doradzałabym okazanie troski i chęci pomocy, wysłuchanie, co o swoim samopoczuciu ma do powiedzenia Pani partner.

Z maila wnioskuję, że pobyt chłopaka w szpitalu jest dla Pani zaskoczeniem, oznacza to, że przez długi czas maskował on swoje złe samopoczucie i nie mówił o swoich dolegliwościach. Myślę, że szczera rozmowa może okazać się dla niego bardzo pomocna, pozwoli mu odczuć, że jest Pani przy nim bez względu na trudne okoliczności życiowe i zawsze może liczyć na Pani wsparcie. Myślę, że dobrze byłoby także, gdyby przeczytała Pani jakieś artykuły/książki na temat depresji. Dzięki temu łatwiej byłoby Pani zrozumieć istotę tej choroby i zachowania ukochanego.

Pozdrawiam serdecznie

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy