Derealizacja oraz HPPD po zapaleniu dopalacza

Witam około rok temu zapaliłem raz dopalacz. Do dzisiaj nic nie palę i nie piję. Lecz kilka tygodni po tym jak zapaliłem wystąpił u mnie stan zwany "derealizacją" lub 'HPPD" sam nie jestem w stanie tego ocenić. Ogólnie widzę inaczej jak przez szybę. Przeszkadza mi to i ten stan mam od ponad roku. Do tego myślę, że mam większe ciśnienie krwi i ten stan wzmacnia się gdy jestem zmęczony. Proszę o pomoc z góry dziękuje

Tylko specjalista psychiatrii po badaniu w gabinecie jest w stanie zdiagnozować problem i zaproponować właściwe postępowanie.
W NFZ nie są wymagane skierowania, nie ma rejonizacji.
Raczej nie ma długich terminów.
Można też skorzystać z pomocy prywatnego gabinetu psychiatry w pobliżu miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam. JW