Diagnostyka hipogammaglobulinemii u 20-miesięcznego dziecka

Witam, mój 20 miesięczny synek ma podejrzenie Hipogammaglobulinemii. Jesteśmy w trakcie diagnostyki. Chciałabym wiedzieć, czym może być to spowodowane. Maleńki jest alergikiem, dwukrotnie chorował też na zapalenie oskrzeli, ja mam astmę oskrzelową.Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele np. może być to np komponenta jakiegoś zespołu genetycznego. Proszę udać się do immunologa w celu dalszej diagnostyki.