Diagnoza nerwicy lękowej i nieskuteczne leki uspokajające

Nie mam pojęcia co mi w końcu jest.Od dłuższego czasu źle się czułam, lekarz stwierdził że mam nerwicę lękową.Brałam tabletki na uspokojenie ale nie bardzo pomagały.Potem miałam robione tsh.Wynik wyszedł ok, ale wyczułam powiększoną tarczycę.Lekarz potwierdził i dał mi skierowanie do endokrynologa, a ten dał mi tylko skierowanie na usg i powiedział, że mam raczej depresje.Objawów tarczycy mam cała masę, więc co mi w końcu jest???Nie wiem co robić.

Dzień dobry!

Często postawienie właściwej diagnozy wymaga kilkukrotnych badań i wizyt u kilku specjalistów. Z pewnością z kompletem wyników warto raz jeszcze zgłosić się do endokrynologa (np. innego niż wcześniej), a także skonsultować kwestię nerwicy lub depresji z lekarzem psychiatrą lub psychologiem klinicznym. Wszystkie wymienione przez Panią choroby (zaburzenia hormonalne, stany depresyjne, zaburzenia nerwicowe, lękowe) mają wiele podobnych objawów, często wspólne źródła i wzajemnie nakładają się na siebie, przenikają.

Pozdrawiam!

Witam. Zrozumiałam, że jeszcze nie wykonała Pani usg. Trzeba to zrobić i wyniki skonsultować ze specjalistą. Może warto byłoby zmienić sposób myślenia. Nie jest tak bardzo istotne co Pani jest, ale co Pani odczuwa. Myślę że psychoterapia odsłoniłaby wiele powodów, które mogą być przyczyną opisanego samopoczucia. Spotkanie się z własnym lękiem może być bolesne, ale jakże korzystne dla Pani. Warto zadać sobie trud pracy nad sobą, aby zrozumieć i usunąć przyczyny cierpienia, poradzić sobie na swój własny sposób. Powodzenia