Dieta Dąbrowskiej a wysiłek fizyczny

Dieta dąbrowskiej a wysiłek fizyczny. Dzień Dobry chciałam się doradzić o ta dietę dąbrowskiej czy ona jest taka super ze oczyszcza moj organizm ? Ogólnie chodzi o mojego chłopaka ma 35 lat wazy 81 kg wzrostu ma 178 jest na tej diecie juz tydzień ale on uważa ze tylko jest dlatego żeby oczyścić organizm z toksyn czy to jest dobre jeśli on ma prace fizyczna i powinien jeść więcej kalorii a nie 500 na dzień? Czy to cos jemu da? Bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie,
nie jestem zwolenniczką tego typu diet. Uważam, że po ich zakończeniu bardzo często występuje efekt jo-jo a nawet problemy zdrowotne. w czasie trwania tej diety chłopak niczego sie nie nauczy, nie zmieni swoich starych nawyków żywieniowych a w tym wszystkim nie o to chodzi. Co z tego, że oczyści swój organizm jak później znów go przytruje. Najlepiej zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, pic odpowiednią ilość czystej wody i dbać o prawidłowy wybór produktów.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk