Dieta dla 18-letniej osoby chcącej ważyć 52 kilogramy

Dzień dobry. Mam 18 lat, mierzę 168 cm i ważę 58 kilo. Przez pewien okres mojego życia trenowałam w siatkówkę , przez co w udach oraz łydkach są widoczne mięśnie, obrośnięte niestety tłuszczem. Chciałabym dojść do wagi 52 kg, odchudzając najbardziej moje nogi, ale nie tylko , bo boczki i brzuch również . Jaką dietę powinnam zastosować aby osiągnąć ten cel ?

Witam Panią,

Zacznę od tego, że nie powinna Pani chudnąc. Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) jest prawidłowe, wskazuje na wagę zdrową. Jeżeli chciałaby Pani poprawić wygląd swojego ciała to warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe oraz ćwiczenia fizyczne. Powinna Pani nauczyć się odpowiednio odżywiać.
Ułożenie indywidualnego jadłospisu wymaga większych ilości informacji na Pani temat. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Powinnam poznać Pani styl życia, stan zdrowia, preferencje smakowe itp. Widzę że jest Pani z warszawy więc mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną. Na wizycie bliżej przyjrzę się Pani obecnej diecie i wskażę ewentualne błędy. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana spotkaniem zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Trudno jest powiedzieć jaka dietę pani powinna stosować gdy nie wiem nic o pani obecnym stylu życia i odżywianiu. Generalnie, aby poprawić metabolizm powinna pani pic ok. 2 l wody, wyeliminować spodycze, spożywać duże ilości warzyw, produktów o wysokiej zawartości błonnika. Ukierunkowane wskazówki i jadłospis mozna dopasować po konsultancji.

Pozdrawiam

Dietetyk naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas
Więcej informacji na www.naturalhealing.pl