Dieta dla nastolatek - jak wygląda?

Witam. Mam 15 lat i ważę 65 kg przy wzroście 169cm. Chciałabym schudnąć chodziaż do 57 kg. Od 10 dni jeżdzę na rowerku stacjonarnym, po 40 minut wieczorkiem. Nie jem słodyczy, codziennie ćwiczę na wf, jem rano śniadanie - 2 kanapki, potem około 14 zupę i ok. 16 razem z rodziną małe drugie danie. Na razie nie widzę żadnych efektów. Może za dużo jem albo za mało ćwiczę? Co mam robić, by schudnąć? Proszę o odpowiedź :)
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 90 centyla, zaś wzrost około 80 centyla. Oznacza to, że rzeczywiście ważysz więcej, niż inne dziewczynki w Twoim wieku. Jesteś jednak również znacznie wyższa. Podane wartości są zatem mniej więcej do siebie proporcjonalne. Jeżeli chcesz jednak wymodelować sylwetkę i nieco zredukować masę ciała, powinnaś regularnie ćwiczyć i wdrożyć zasady zdrowego żywienia (opisane przez piramidę zdrowego żywienia). Pamiętaj jednak, że efekty mogą pojawić się nawet dopiero po miesiącu. Bądź zatem cierpliwa, a jednocześnie systematyczna.