Szczuplejsze uda: jak to osiągnąć?

Witam. Nazywam się Kornelia, mam 15 lat, 163 cm wzrostu i ważę 60 kg. Moim problemem są uda - w najgrubszym miejscu ich obwód wynosi 54 cm. Od wielu lat dużo ćwiczę, dlatego są bardzo umięśnione. Od 7 miesięcy codziennie biegam przez 40 minut i robię tzw. ''rowerki w powietrzu'' przez 25 minut bez przerw. Wykonuję także ćwiczenia rozciągające. Zdrowo się odżywiam, słodycze jem raz na tydzień w niewielkich ilościach. Jem dużo owoców i warzyw, spożywam produkty o dużej zawartości wapnia. Czy moja waga oraz obwód ud są prawidłowe? Zależy mi, by moje nogi (głównie uda) były smukłe, dlatego proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 75 centyla, zaś Twój wzrost oscyluje około 40 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest nieco zbyt wysoka w stosunku do wieku i wzrostu. Powinnaś zatem skonsultować się z lekarzem, który oceni czy Twoja nadwaga nie ma pochodzenia chorobowego. Tym bardziej, że z opisu wynika, że pamiętasz o stałej aktywności fizycznej oraz odżywiasz się zgodnie z zaleceniami piramidy zdrowego żywienia. Ponadto proszę pamiętaj, że według badań optymalny obwód uda wynosi około 60 centymetrów.