Dieta i ćwiczenia a utrata wagi

Co ma większy wpływ na utratę wagi, dieta czy ćwiczenia ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obydwóch elementów.
Ich połączenie da najlepsze efekty.
gdybyś wybrał/a tylko dietę - proces utraty masy ciała będzie bardzo wolny, ponieważ bez ćwiczeń trudno stracić tkankę tłuszczowa.
gdybyś wybrał/a tylko ćwiczenia - zły sposób odżywiania może sprawić, że Twoje ćwiczenia dużo nie pomogą. Jeśli będziesz ćwiczyć i źle się odżywiać - efekty również będą małe.
Dlatego właśnie tak bardzo ważne jest połączenie tych dwóch elementów. Pamiętaj także, że pod słowem "dieta" nie musi kryć się trzymanie narzuconych potraw. Ważne aby stosować się do zasad zdrowego odżywiania.