Dieta i ćwiczenia na obwisły brzuch, boczki i grube uda u 14-latki

Jestem dziewczyną , 14 lat skończę w grudniu . Ważę ok 70 kg przy wzroście 172cm. Mam obwisły brzuch, boczki, duże a raczej grube uda i łydki. Mogę chwycić na każdm z tych miejsc tyle skóry z tłuszczem że mi sie w rękach nie mieści. Prowadzę siedzący tryb życia a chciałabym jakieś ćw i diete żebym schudła z tych miejsc a najbardziej z ud. (Nie czuje sie dobrze w swoim ciele) . Prosze dajcie mi jakieś ćw i diete . Dziekuje z góry . :)
KOBIETA ponad rok temu

Zupa krem z porów

Masz ochotę na coś dobrego i zdrowego? Spróbuj sycącej, kremowej zupy z porów. Przepis i instrukcje wykonania potrawy znajdziesz w naszym filmie. Smacznego!

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim proponowałabym zwiększyć liczbę posiłków do 5 . W okresie dojrzewania organizm potrzebuje składników odżywczych, a ich niedobór może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W 2 lub 3 posiłkach trudno jest zapewnić odpowiednią podaż energii i składników odżywczych, a ponadto zbyt duże odstępy pomiędzy posiłkami wywołują to tendencję do odkładania zapasów "na później"w postaci tkanki tłuszczowej.
Warto także zadbać o to, aby wśród produktów zbożowych przeważały te z pełnego ziarna. Zawierają one więcej węglowodanów złożonych, z których glukoza uwalnia się stopniowo, zapobiegając jej wahaniom. Ponadto są one bogate w błonnik poprawiający prace jelit i wywołujący uczucie sytości.
Spośród obróbki kulinarnej należy wybierać przede wszystkim gotowanie w wodzie i na parze, oraz pieczenie, a unikać smażenia na tłuszczu.
Wykluczeniu podlegają słodycze, słone przekąski i tłuste potrawy oraz żywność typu fast food.
Aktywność fizyczną należałoby realizować codziennie, najlepiej w wymiarze min. 40 minut.
W tym zakresie warto skupić się na ćwiczeniach modelujących poszczególne partie ciała - łatwiej będzie zredukować tkankę tłuszczowa w tych okolicach.
Polecam artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch#

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty