Dieta - jaką powinnam stosować?

Mam 16 lat, moja waga na dzień dzisiejszy to 62 kg przy wzroście 166 cm, jestem kobietą. Mój stopień aktywności fizycznej jest średni, gdyż nie uprawiam żadnego sportu, ale jestem cały czas w ruchu. Wcześniej stosowałam wiele tabletek na odchudzanie, ostatnio l-karnitynę, a moja dieta opierała się na głodówce, jednak musiałam szybko skończyć to, gdyż z głodu źle się czułam, miałam zawroty głowy. W mojej rodzinie występuje nadwaga. Nie byłam u lekarza, bo nie widzę takiej potrzeby. Rano jem płatki z mlekiem lub kanapki z serem, na obiad również kanapkę albo jakiś owoc, na kolację nic.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 22,5 i odpowiada wartości nieco powyżej 75 centyla, co oznacza, że Twoja masa ciała mieści się w granicach normy. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ możesz sobie zaszkodzić. Głodówki i stoswanie tabletek są również przeciwskazane - prowadzą do efektu joj-jo, a nawet mogą być zagrożeniem dla zdrowia. W Twoim wieku powinnaś zdrowo się odżywiać i dużo ruszać. Zapoznaj się z piramidą żywienia i postępuj zgodnie z jej wskazówkami: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Jeśli będziesz zdrowo się odżywiać, jeść regularne posiłki, unikać słodyczy i potraw z dużą ilością cukru, czy tłuszczu, to Twoja masa ciała powinna się unormować i z wiekiem naturalnie wyszczuplejesz.  Nie musisz uprawiać wyczynowo sportów - wystrczy 30 minut aktywności fizycznej dziennie lub godzina 3-4 razy w tygodniu. Jedz dużo warzyw i owoców, produktów z pełnego ziarna, chudego nabiału, mięso oraz ryby, ponieważ w Twojej diecie nie może zabraknąć niezbędnych składników odżywczych.

Polecam lekturę artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam