Dieta na koncentrację i logiczne myślenie

Jako uczeń, najbardziej zależy mi na skupieniu i logice myślenia. Jak mam to osiągnąć? Jaką dietę stosować, co jeść na śniadanie, czym zastąpić cukier, który ograniczyłem do minimum? I czy lecytyna jest pomocna? Najbardziej jednak chcę pozostać skoncentrowany, bo z tym mam największe problemy, i przez to nie radzę sobie w szkole. Dziękuję za przeczytanie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj,
Komórki mózgowe do prawidłowego funkcjonowania potrzebują: glukozy, najlepiej z węglowodanów złożonych (kasze, owoce,warzywa), nienasycone kwasy tłuszczowe omega -3 (ryby morskie, olej lniany, orzechy włoskie, migdały).
Oczywiście musisz zdrowo się odżywiać, jeść regularnie posiłki i się wysypiać.
Do środków wspomagających myślenie należą - ginko biloba (poprawia przepływ krwi w mózgu), lecytyna (buduje komórki nerwowe). Żeby faktycznie zadziałały należy przyjmować je regularnie.
Cukier możesz zastąpić ksylitolem.
Pamiętaj że ważne dla mózgu są także sen i dobrze dotleniony mózg.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek