Cukier w diecie a kłopoty w nauce

Witam. Czy jedzenie mniejszych ilosci cukru powoduje kłopoty w nauce ? . Ostatnio ograniczam takie rzeczy, a wujek i cała rodzina wmawiają mi, że od tego będę się gorzej uczył, niczego nie zapamiętam itd.
ponad rok temu

Witaj,
Glukoza jest bardzo dobrym źródłem energii dla komórek mózgowych. Glukoza jest dostarczana do organizmu nie tylko z węglowodanami prostymi jak z cukrem, słodyczami, miodem ale także ze złożonymi jak warzywa, owoce lub pieczywo i kasza (jaglana, manna, gryczana, ryż). Glukoza powinna być dostarczana z węglowodanów złożonych wówczas nie ma wahań glukozy we krwi. Co więcej zbyt dużo cukru, słodyczy działa niekorzystnie na mózg i utrudnia koncentrację uwagi a tym samym naukę. W diecie ucznia i osób uczących się i pracujących nie powinno także zabraknąć kwasów omega-3 - orzechy laskowe, włoskie, oleje (lniany, oliwa z oliwek), sezam. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Miód a cukier w diecie

czy to prawda,że miód nie jest zdrowy bo to sam cukier?czy jest to biały cukier?czy to zależy od tym,czym są karmione pszczoły i czy miód manuka jest zdrowy?który miód jest najzdrowszy na świecie?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Miód jest produktem zdrowszym od cukru, bo oprócz środka słodzącego zawiera też liczne bioaktywne substancje. Nie należy go jednak spożywać bez ograniczeń, gdyż podnosi on poziom glukozy we krwi oraz jest nośnikiem kalorii. Miód będący produktem karmienia pszczół białym cukrem nie cechuje się nadmierną aktywnością biologiczną, a takie postępowanie producentów jest uważane za oszustwo i jest karane. Nie ma miodu najzdrowszego na świecie, miody z różnych surowców mają inne właściwości i aktywność biologiczną, którą należy dobrać do własnych potrzeb.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy odchudzanie może wpływać na kłopoty z nauką i koncentracją?

Witam! Czy odchudzanie może wpływać na kłopoty z nauką i koncentracją? Dawniej, kiedy miałam nadwagę, przyswajanie wiedzy przychodziło mi z łatwością, teraz, po unormowaniu masy ciała, mam problemy nawet ze skupieniem się na nauce. Jak z tym walczyć? Co może pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie rady.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Panią
Odchudzanie może wpłynąć na naszą koncentrację, jeżeli odchudzanie polega na zmniejszeniu porcji lub rezygnacji np z kolacji, to może się tak zdarzyć że pozbawimy nasz organizm ważnych składników żywnościowych. Dlatego ważne jest to aby proces odchudzania nie był za szybki i aby odbywał się pod kontrolą dietetyka.
Anna Suligowska

0

Sama waga pewnie nie miała tu wpływu na Pani samopoczucie. Myślę, że większy wpływ może mieć natomiast sposób odchudzenia siebie. Proszę zwracać uwagę na skład diety i dostarczanie organizmowi odpowiednich składników - minerały, mikroelementy mogą znacząco wpływać na prace naszego układu nerwowego.

0

Witam. Być może organizmowi brakuje jakiś mikroelementów, pożywki dla układu nerwowego i mózgu. Warto pójść do lekarza rodzinnego i zrobić podstawowe badania krwi, co tę sprawę może wyjaśnić. A też skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty. Przecież dużo wysiłku psychicznego kosztowało cię koncentrowanie się na odchudzaniu. Pozdrawiam

0

witam
być może odchudzanie spowodowało zbyt duże spustoszenie w organizmie
proszę postarać się jeść regularnie, duużo warzyw do każdego posiłku
podczas nauki można podjadać orzechy lub suszone owoce - te ostatnie dadzą niezbędną do pracy mózgu glukozę a orzechy kwasy tłuszczowe wspomagające procesy myślowe
powodzenia!

www.akademiazz.com.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty