Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Węglowodany na diecie redukcyjnej

Jak to jest z tymi węglowodanami wreszcie na diecie redukcyjnej na kolację? Jedni dietetycy zaprzeczają drugim jedni mówią aby nie jeść węglowodanów na kolację drudzy że tak...jak to w końcu jest?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

W diecie redukcyjnej należy OGRANICZYĆ węglowodany, a najlepiej zamienić te proste na węglowodany złożone. Pamiętajmy, że niektóre organy w ciele człowieka (np. mózg) są glukozozależne, czyli do prawidłowego funkcjonowania wręcz potrzebują węglowodanów w określonej ilości.

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

0

Dzień dobry! Cukry proste powinny stanowić maksymalnie 10 % energetyczności naszej diety. Proszę pamiętać, że węglowodany proste znajdują się głównie w słodyczach, słodkich napojach, produktach które zostały mocno przetworzone tj,pieczywo pszenne, ryż biały. Głównym źródłem energii w diecie powinny być węglowodany złożone znajdujące się w produktach tj. pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy. Węglowodany powinny znaleźć miejsce w każdym posiłku, natomiast warto zadbać aby były to w większości węglowodany złożone.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy