Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta na przytycie dla anorektyczki

Moja młodsza siostra ma 17 lat, ma 168 cm wzrostu i waży 44 kg. Jest wychudzona. Nie wiem jak jej pomóc. Była u lekarza, zrobiono badania i wyszło wszystko dobrze. Chce jeść, bo mówi, ale boi się, że przytyje. Widzę, że jest przestraszona. Jaką dietę ma stosować, co mam jej gotować, co robić na śniadanie, jaki posiłek ma zabierać do szkoły? Proszę o pomoc. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

 Joanna Moczulska-Rogowska
Joanna Moczulska-Rogowska Psycholog

Witam,
Zalecany jest stopniowy przyrost masy ciała. Jeśli spadek wagi był gwałtowny i wynikał z drastycznego odchudzania, celem uniknięcia problemów zdrowotnych zalecam wizytę u dietetyka.
Nie pisze Pani czy siostra ma zdiagnozowaną anoreksję i czy jest pod opieką lekarza/psychologa. W problemach z odżywianiem, zwłaszcza u młodych osób, zaleca się wizyty u psychologa.

Polecam artykuły:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Pozdrawiam serdecznie!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy