Dieta oczyszczająca a leki na nadciśnienie

Jestem 62-latkiem, "przymierzam" się do "21 dniowej głodówki oczyszczającej z toksyn" celem będzie: – zresetowanie organizmu (zmiana nawyków żywieniowych, pozbycie się napadów jedzenia) – oczyszczenie z toksyn – redukcja wagi /obecnie 112kg przy 185 cm/. Psychicznie nastawiłem się na "21 dniowy POST". MAM ZASADNICZE PYTANIE - przyjmuje codziennie leki !? 1.- na nadciśnienie /Axudan80 i Lokren20/ 2.- astma /Symbicort320/9 i Singulair10/. czy mam zrezygnować? z leków? Dziękuję za odp

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę nie rezygnować z leków, i nie prowadzić tego typu głodówek. Aby zredukować masę ciała proszę udać się do dietetyka, który będzie mógł ustalić odpowiednie postępowanie. Być może konieczna będzie konsultacja endokrynologa.