Dieta odchudzająca dla 13-latki i określenie BMI

Jaka dieta odchudzająca jest odpowiednia dla trzynastolatki? Mam trzynaście lat, 154cm wzrostu, ważę 41kg i moje BMI wynosi 17,3 ... Chciałabym schudnąć, ale nie bardzo wiem jak. Problem w tym, że jem dużo słodkiego. Wiem, że na początek powinnam odstawić słodkości i chipsy oraz napoje słodzone typu Pepsi, CocaCola itp. Ale nie wiem jaką dietę powinnam stosować.?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
dlaczego chciałabyś się odchudzać? Napisałaś, że Twoje BMI wynosi 17.3. W takim razie pewnie tez wiesz, że masz niedowagę. Dlatego też stanowczo nie zalecam odchudzania. Podstawą diety w odchudzaniu powinno być właśnie ograniczenie spożycia słodyczy, napojów gazowanych i fastfoodów - jeśli tego nie ograniczysz lub nie wyeliminujesz to i tak dobrana dla Ciebie "dieta" dobrze nie "zadziała". Ale podkreślam - odchudzanie w Twoim wypadku jest niepotrzebne, wręcz niewskazane.