Dieta Zone: czy jest odpowiednia dla trzynastolatka?

Witam, jestem chłopcem. Mam 13 lat. Ważę 83 kg przy wzroście 175 cm. Chciałbym zapytać, na czym polega dieta Zone i czy mogę ją stosować? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Dieta Zone, zwana inaczej strefową, polega na zachowaniu odpowiednich proporcji białek, tłuszczów i węglowodanów. Jak każda dieta odchudzająca, również i ta jest zarezerwowana wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie powinieneś się odchudzać samodzielnie. Ocenę, czy powinieneś zrzucić kilka kilogramów, należy pozostawić lekarzowi. W codziennej diecie trzeba ograniczyć słodycze, słodkie napoje gazowane oraz jedzenie typu fast food. Warto wdrożyć też regularną aktywność fizyczną.