Czy BMI jest poprawne?

Witam ;) Mam 15 lat ważę 53 kg i mam 169 cm ... Chce schudnąć jeszcze 3 kg ... wiem, że będę miała niedowagę, ale ja po prostu muszę schudnąć ! : ) Chcę wiedzieć, czy BMI jest poprawne ; D i ile powinnam ważyć przy moim wzroście ? ; > Dziękuje z góry : * ; P

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 18, 6 i trzeba je odnieść do siatek centylowych, na których znajduje się na 25 centylu, czyli na dolnej granicy normy. Jeśli jeszcze schudniesz, będziesz mieć niedowagę. Niestety nie mogę zalecić Ci odchudzania, gdyż będzie to niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Idealna masa ciała dla Ciebie to około 57 kilogramów.

Pozdrawiam