Dieta po 30. dniach od usunięcia pęcherzyka żółciowego

Witam Właśnie mineło 30 dni od usunięcia mojego pęcherzyka żółciowego , przez ten czas stosowałem się do zalecanej diety. Słyszałem że po miesiącu od zabiegu można w miarę poszerzać spożycie różnych produktów , a więc czy można zacząc pić ;normalną; nie słabiutką kawę ( ziarnista czy może też rozpuszczalna), sery , itp. Dodam że schudłem parę kilo i dalej chcę pilnować swojej wagi .

Witam, po miesiącu od cholecystectomii można rozszerzać dietę do pełnej lekkostrawnej, ale wszystko zależy od indywidualnej tolerancji produktów. Na pewno należy bardzo ostrożnie wprowadzać produkty z zawartością tłuszczu, czyli np sery raczej wybierać chude niz półtłuste, wędliny drobiowe, zamiast wieprzowych, mięsa pieczone beztłuszczowo, a nie smażone itp. Jeśli kawa to bardzo słaba i zabielana chudym mlekiem itp.
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prosze zaczynać od wprowadzania słabego naparu i obserwować czy nie występują dolegliwości. Sery jak narazie tylko chude.