Dieta przy Clostridium difficile

Dzień dobry, Mój mąż zaraził się w szpitalu bakterią Clostridium difficile. Wiem, że ta bakteria powraca bo już 4 razy wracał z biegunką i gorączką na oddział zakaźny. Chciałabym się dowiedzieć jaką diete może stosować i jakie produkty można mu podawać aby bakteria nie powracała tak często. Wiem jedynie, że nabiał jest zabroniony. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zalecana dieta to łatwostrawna, dokładne zalecenia może Pani uzyskać w pobliskim gabinecie dietetycznym. Ważne jest aby jelita odzyskały naturalną mikroflorę która wyprze niepożądane bakterie. Prosze przyjmować probiotyk.

Pozdrawiam