Dieta redukcyjna tłuszcz u 39-latka

Witam . chcę zacząć dietę redukując tłuszcz i tu mam pytanie.Jaki jest próg najmniejszej ilosci kalorii dla mnie.Dieta będzie z pelnowartosciowych produktów. Owies, chudy babiał, chude wędliny, warzywa, komplex vitamin, , Mięso gotowane. ..Zdrowa żywność poprostu.Obecnie ważę 102kg przy 180cm wzrostu. Nie udało mi się zejść poniżej 92kg.Mysle ze to wina 15letniego uprawiania sportów silowych.ramie niechce zejść poniżej 46cm obwodu a było 56. (Biceps).czy 1800klc to bezpieczne???+HIT Fitt

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

diety redukcyjne dla mężczyzn wahają się od 1500 - 2500 kcal, więc 1800 będzie odpowiednia, proszę monitorować skład ciała i zawartość tkanki mięsniowej i tłuszczowej.

Pozdrawiam