Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Witam,

Jeśli chodzi o dietę w cukrzycy i chorobach wątroby są to dość skomplikowane diety, dlatego najlepiej gdyby skontaktowała się Pani bezpośrednio z dietetykiem.

W przypadku cukrzycy przede wszystkim jadłospis ustala się w oparciu o rodzaj insuliny, jej ilość przypisaną przez lekarza oraz dzienniczek pomiaru glukozy.
Ustala go się na podstawie wymienników węglowodanowych, każdy produkt posiada określoną ilość wymienników.
W zależności od tego czy ma sama Pani wstrzykuje insulinę czy ma pompę insulinową.
W diecie cukrzycowej najważniejsza jest edukacja.

Tak samo ma się sprawa z dietą w chorobach wątroby: mówimy o przewlekłym zapaleniu, marskości, stłuszczeniu, chorobach związanych z zaburzeniami przemiany żelaza i miedzi.
W każdej jednostce żywienie jest inne, podobnie jak zalecenia.

Dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani, które pomoże faktycznie w poprawie zdrowia i samopoczucia będzie wizyta u dietetyka. Może to być dietetyk na oddziale, który powinien Panią wyedukować pod kątem Pani potrzeb.

W tej chwili podała Pani zbyt mało informacji o swoich chorobach czy wynikach badaniach, abym mogła napisać konkretną poradę.

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada również tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością "fitness - nowoczesne formy gimnastyki".
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy