Dlaczego boli mnie brzuch i serce?

Witam... mam 29 lat trzy tygodnie temu trafiłem do szpitala z bolami w klatce piersiowej po przebadaniu mnie b. dokładnie (krew) badanie osłuchowe , naciskanie, 2x EKG nic nie wyszło, puszczono mnie do domu z zaleceniem diety niskotłuszczowej miedzy czasie zaczął mnie boleć brzuch (okolice trzustki wątroby) lekki spadek masy ciała, były biegunki ale tylko wieczorem (kolor stolca żółtawo zielony) zastosowałem dietę mocno odchudzoną i poczułem poprawę. Między czasie zacząłem się dusic na drodze myślałem ,że umrę wezwano pogotowie. Lekarz w karetce wykonał dokładniejsze ekg przebadał mnie, nic nie znalazł (okazał się ,że był to silny napad paniki) w przeszłości je miewałem i ogólnie chorowałem na dośc silną nerwice lękową. Ponad tydzień czułem się dobrze, dziś po spożyciu obiadu czułem mocne wzdęcia i okrutnie brzydko pachnące gazy w miedzy czasie bolała trzysta brzuch w róznych miejscach itd. Stolec normalny ciemno brązowy. Dodatkowo się bardzo stresuję i odczuwam dośc silny lęk. Boje sie ze coś mi sie stanie. Byłem także u lekarza 3 dni temu pobrał stolec do badań ale nie zrobił USG jamy brzusznej. Czekam na wyniki. Jestem potwornie znerwicowany i się boję... nie wiem czy to nerwica czy coś somatycznego. Zarówno doktor w karetce jak i pozostałych dwóch naciskali dośc dokładnie mój brzuch na całej jego powierzchni ale nie odczuwałem bólu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z psychiatrą, aby wykluczyć psychosomatyczne tło tych dolegliwości.

Witam Pana,
Wspomniał Pan o atakach paniki i o silnej nerwicy lękowej.
Jeżeli nie wyleczył Pan w pełni zaburzeń lękowych,
to one mogą powodować dolegliwości, które Pan opisuje.
Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból brzucha,
biegunki, ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze
bardziej potęgują ich lęk.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia zmian
chorobowych w organizmie chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, a właściwie
jak najprędzej, zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl