Dlaczego boli mnie ząb po leczeniu szóstki?

Witam. Bylam u stomatologa 2dni temu, byla robiona szóstka na dole, wkladany lek, mialam znieczulenie miejscowe, po paru godzinach znieczulenie zeszlo, lecz dzisiaj nagle późnym wieczorem zaczyna mnie boleć, nie wiedzialam czy to ząb czy co, bo promieniowalo, podotykalam polik z wewnątrz i czuje takie twarde i boli, czy to moze byc od tego znieczulenia? Czy to zejdzie? Czy dentysta cos uszkodzil? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Dzień dobry, stwardnienie od środka policzka, w okolicy zęba, który ma założony lek, w połączeniu z bólem, może oznaczać, że w zębie powstałą zgorzel i konieczne będzie leczenie kanałowe. Pani lekarz próbował ząb oczyścić i uspokoić, dlatego założył lekarstwo. Prawdopodobnie próchnica była za głęboka i zaatakowała miazgę zęba. Radzę ponownie udać się do lekarza, by mógł podjąć dalsze kroki.