Dlaczego brzuch powiększa się jak piłka?

Witam Serdecznie Mój brzuch jest jak piłka zaczyna się powiększać od łona do ostatnich żeber. Kiedy napnę brzuch pod mięśniami nadal jest ta "piłka" a na mięśniach wyczuwalna odrobina tłuszczu i skóra. Kiedy wciągam brzuch wszystko się chowa. Miałam usg i nie wykryło żadnych wzdęć oraz mięśniaków. Test na nietolerancje pokarmowe także wykonałam i wyeliminowałam dane pokarmy od 3 tyg. Co to może być? Do jakiego lekarza się udać? Nie wierzę, że to moja uroda. Trenuje po 4x w tyg, jem 5 posiłków dziennie. Ważę 56kg/168cm. Pozdrawiam

Dzień dobry, częstą przyczyną wzdęć są nietolerancje pokarmowe, nietolerancja fruktozy, SIBO lub też produkty bogate w łatwo fermentujące węglowodany (FODMAP). Pierwszą przyczynę Pani wykluczyła robiąc testy na nietolerancje pokarmowe, oraz stosując dietę eliminacyjną. Po 3 tygodniach takiej diety powinna Pani już odczuć chociaż niewielką poprawę. Ważne jest aby w dieta eliminacyjna była dieta zróżnicowaną, a także zawierała optymalna ilość warzyw i owoców (ok. 500-600g dziennie). Jeśli jednak tylko eliminujemy produkty a nie urozmaicamy diety, czyli codziennie spożywamy podobne produkty, taka kuracja może nie przynieść spodziewanych efektów.
Przyczyną wzdęć i problemów z trawieniem mogą być również węglowodany, które ulegają łatwej fermentacji w jelitach są to owoce (np.brzoskwinie, jabłka), warzywa(np.kalafior, soczewica, fasola) a także zboża (np.pszenica, jęczmień, żyto). Aby ustalić przyczynę niepokojących Panią objawów polecam pomoc dietetyka. Wymagany będzie wnikliwy wywiad żywieniowy aby znaleźć optymalny wariant diety dla Pani.