Dlaczego ciągle mam lęki i czy da się to wyleczyć?

Dzieńdobry. Mam taki problem: Niewiem co mi jest, mam lęk przed wyjściem z domu, że coś mi się stanie. Jestem cały czas spięty, drży mi całe ciało, ciągle coś mówię w myślach np. Nie bój się, nic mi się nie stanie, uspokój się. I powtarzam to cały czas w kółko. Nie mogę siedzieć na krześle, bo co chwilę mam skurcze brzucha, które przechodzą po całym ciele. Przeszkadza mi to zwłaszcza u fryzjera. Bardzo szybko się denerwuje i wtedy trzęsę się cały długo, nie mam nad tym żadnej kontroli. Proszę o odpowiedź co mi jest i czy da się to wszystko wyleczyć, bardzo mi to przeszkadza na codzień.

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to bardzo od kiedy ma Pan ten problem i czy pojawił on się nagle, czy też narastał stopniowo. Zastanawia mnie to również, czy unika Pan wychodzenia z domu czy też za każdym razem jednak się przełamuje. Nie wiem, czy zawsze ma Pan te objawy gdy siedzi na krześle, czy tylko w miejscach publicznych. Ogólnie wiele tu niewiadomych i postawienie chociażby przypuszczalnej diagnozy wymagałoby obszerniejszego wywiadu. Lęk przed wychodzeniem z domu może towarzyszyć różnym zaburzeniom m.in. zaburzeniu lęku uogólnionego, agorafobii. Doradzam wizytę u psychiatry celem postawienia diagnozy oraz być może rozpoczęcia farmakoterapii. Polecam także psychoterapię jako metodę leczenia, którą można i najlepiej stosować równolegle z farmakoterapią. Pana objawy świadczą raczej o zaburzeniach z grupy lękowych w związku z czym podejrzewam, że leczenie może być skuteczne. Mam nadzieję, że kontakt ze specjalistami bardzo Pana uspokoi i przyniesie szybką poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/