Jak poradzić sobie z lękiem przed ludźmi?

jak poradzić sobie z lękiem przed ludźmi. Mam podejrzenie nerwicy, schizofremi a mi sie wydaje że to fobia społeczna. Poprostu boje sie ludzi, wyjść z domu. powinienem być w szkole...

Witam,
skoro pisze Pan o podejrzeniach schizofrenii czy nerwicyyy to rozumiem, że jest Pan pod opieką lekarza bądź psychologa, który postawił taka diagnozę. Warto z nim porozmwiać o Pana watpliwosciach. Niezależnie od diagnozy poradzic sobie z lękiem przed ludźmi najlepiej w toku psychoterapii do której podjęcia zachęcam Pana.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witam Pana, "nerwica" a "schizofrenia" to dwie odrębne jednostki chorobowe, które co prawda w pewnym zakresie mogą dawać podobne objawy, to jednak wymagają zupełnie innego podejścia leczniczego/terapeutycznego. W obu przypadkach bardzo pomocna jest psychoterapia (obok leczenia farmakologicznego) i gorąco do niej zachęcam. Pozdrawiam

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Dobrze, że ujmuje to Pan w tak świadomy sposób. Bardzo istotne jest to co czujemy, a nie to jak nas klasyfikują. Jadnak w przypadku schizofrenii, po za psychoterapią, niezbędne jest leczenie farmakologiczne. Dlatego proszę ponownie skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który razem z Panem opracuje odpowiedni dla Pana plan leczenia.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Dzień dobry, nie wiem czy słusznie ale mam wrażenie, że sam postawił sobie pan "diagnozę". Jeżeli boi się pan ludzi i z tego powodu unika wychodzenia z domu (w tym do szkoły) i taki stan rzeczy panu przeszkadza zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.