Dlaczego ciągle odczuwam dyskomfort w uszach?

Co może być przyczyną długotrwałego dyskomfortu w uszach? Miałam robiony zabieg prostowania krzywej przegrody z powodu ciągłego suchego zatkanego nosa i poprawa po 2 miesiącach jest średnia. Trochę nos jest lepiej drożny ale jeszcze nie idealnie a dziwne uczucie w uszach pozostaje. Byłam u kilku lekarzy i podobno przegroda jest już w porządku a w uszach nic nie widzą. Dodam, że słuch mam dobry, woskowina też nie zalega a czuje jakby powietrze mi się w nich odbijało. Już nie wiem jak to tłumaczyć a te dolegliwości tak utrudniają codziennie funkcjonowanie :((

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na początku należy określić, na czym polega opisywany dyskomfort. Czy występują jakieś szumy uszne, czy też pojawił się lekki ból. Zazwyczaj laryngolog podczas badania powinien znaleźć fizyczną przyczynę tego stanu, dlatego może problem leży w jakichś zaburzeniach o podłożu nerwowym.

Może warto jeszcze raz udać się do laryngologa, który zbada Panią pod kątem występującego dyskomfortu. Bardzo prawdopodobne też, że ma on związek zabiegiem prostowania przegrody nosowej, jeżeli to po nim pojawił się dyskomfort.

Więcej o podobnych problemach znajdzie Pani w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dyskomfort-w-uszach-po-zapaleniu

https://portal.abczdrowie.pl/bol-ucha-charakterystyka-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.