Dlaczego czuję się gorzej?

Witam serdecznie. Jestem 31 letnią kobietą ze stwierdzoną nerwicą lękową. Nastąpił u mnie nawrót nerwicy, lekarz przepisał tabletki z grupy SSRI. Biore je 6 dzień - dwa dni temu zwiększyłam dawkę. Moje samopoczucie znacznie się pogorszyło, tzn. odczuwam silniejsze lęki, zwłaszcza przed i po zażyciu tabletki. Mam pytanie: czy leki z tej grupy przez pierwszy okres powodują nasilenie lęków, czy ja może tak sobie wmawiam? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Leki z grupy SSRI dość często powodują efekt uboczny polegający na zwiększeniu niepokoju. Efekt ten jest zależny od dawki leku i występuje najczęściej w ciągu pierwszych dwóch tygodni leczenia. Po upływie ok. 2-3 tyg od początku terapii lub zwiększenia dawki organizm adaptuje się do leku i niepokój typowo zmniejsza swoje nasilenie, aż do całkowitego ustąpienia.

W tej sytuacji może Pani zgłosić się do lekarza powadzącego leczenie, który może skorygować dawkę leku lub przepisać Pani dodatkowo preparat uspokajający, który pomoże zniwelować przykre objawy.

Z pozdrowieniami