Po jakim czasie działają leki przeciwdepresyjne i czy na początku stan może sie pogorszyc?

Mam pytanie. Cierpię na nerwicę lękowo-depresyjnę i agorafobię z napadami paniki. Od 3 tyg. przyjmuję lek z grupy SSRI, teraz doszłam do całej tabletki, już 9 dni. Kiedyś bardzo mi pomogła. Obecnie jestem w ciąży, końcówka. Kiedy może zacząć ona działać? Stan mi się pogorszył, czy to możliwe? Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Leki przeciwdepresyjne ujawniają swoje działanie po ok. 3-4 tygodniach leczenia w dawce terapeutycznej. Na początku, w celu uniknięcia objawów niepożądanych, zaleca się najczęściej o wiele mniejsze dawki. Dlatego też może Pani jeszcze czekać ok. 2 tygodni. Jeśli jednak nie nastąpi poprawa, do rozważenia jest zmiana preparatu. Działaniem ubocznym leku może być wzrost niepokoju i drażliwości - tego typu objawy wycofują się zazwyczaj po upływie 2-3 tygodni.
Proponuję, aby skonsultowała się Pani w tej sprawie z lekarzem prowadzącym.
Z pozdrowieniami