Dlaczego dziecko ma te dolegliwości gastryczne?

Proszę o poradę moja miesięczna córka jest na bebilon comfort i strasznie ulewa nawet 2 godz po jedzeniu przed ulaniem jest niespokojna jakby ja bolało... Pediatra kazała dawać zagesczcacz bebilon zaczęły się kołki. Mała też płaczę przy oddawaniu gazów.. Śpi barzzo nie spokojnie jakby coś jej nie dało spać. Po kilka minut i się wybudza może łącznie przesypia 9 godz na dobę... I w trakcie snu kaszle czasem jakby się czymś u krztusiła... Co to może być? Refluks cY kółka jakie mleko mam jej podawać czy podawać jakieś krople na brzuszek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że dolegliwości, o jakich Pani pisze, to zarówno refluks, jak i kolka. Na refluks wskazują chlustające wymioty, a także kaszel w nocy, dlatego sugerowałabym (w razie braku poprawy) skonsultowanie się z gastroenterologiem. W przypadku nasilonych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego zachodzi ryzyko wystąpienia silnych podrażnień przełyku u niemowlęcia, co może nieść za sobą poważne konsekwencje. Szerzej na ten temat w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/refluks-u-niemowlat-i-dzieci.

Niespokojny krótki sen może mieć związek z refluksem i bólami brzuszka, dlatego może Pani spróbować podawać krople z symetykonem, a także wypróbować naturalnych metod łagodzenia dolegliwości jelitowych – układania na brzuszku, masaży, wykonywania delikatnych ćwiczeń o nazwie „rowerek”. Często pomocne jest też chustowanie dziecka i delikatne kołysanie. Z uwagi na refluks warto w nocy układać główkę dziecka nieco wyżej niż tułów (są specjalne kliny pod łóżeczko, które nieznacznie je podnoszą).

Więcej o kolce jelitowej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kolka-u-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.