Dlaczego dziecko ma zielono-żółte stolce?

Witam mam pytanie odnośnie gronkowca złocistego w posiewie w kale u dziecka 5 miesięcznego. Od urodzenia robi zielone kupy z początku myślałam że tak ma być że może coś zjadłam pediatra rodzinny powiedział nam ze to normalne... robił kupki co 2-3 dni miękki brzuszek miał trochę się napinał i bardzo był niespokojny oraz coraz ciemniejsza zieleń kup i śmierdzące w dodatku skłoniły mnie do drążenia co jest nie tak skoro dietę już rozszerzamy po 4 miesiącu ( karmiłam do 3 miesięcy butla Enfamil premium mleko ) nowe produkty wprowadziłam i dalej to samo Pani pediatra stanowczo kazała zrobić posiew na kal i tu zaczyna się problem niestety wyszło z kału staphylococcus aureus- bardzo liczny i citrobacter freundii- bardzo liczny oraz do tego antybiogram że jedyny lek który możemy pogadać to Biseptol Pani doktor nam przepisała Bactrim na 10 dni i dicoflor rano i wieczorem ( dodam że od 2 misieca życia dawałam codziennie kropelki Biogaia 5 kropelek dziennie do jedzenia oraz wcześniej w 3 miesiącu miał przepisany Debribat który nic nie pomógł ) wszystko było super po 2 dniach dawania Bactrim kupki żółte i codziennie niestety po odstawieniu odrazu praktycznie powrót do zielonych kup ;( jestem już załamana nie wiem kompletnie co robić kogo słuchać ehh Pani doktor kazała teraz czekać 2 tygodnie dawać dicoflor dalej i zrobić za te 2 tygodnie znów posiew i posiew na mocz. Pytanie czy te bakterie są groźne ?? Jak się jej pozbyć skoro nic innego niż Biseptol nie może synek zażyć ;(?? Czy może to z mleka bo też krążą opinie o Enfamil że po nim kupki są zielone i bóle brzucha?

Dobry wieczór,
przede wszystkim należy zachować spokój. Najczęściej zielonkawa barwa stolca nie wiąże się z poważnym problemem zdrowotnym. Bywa również zupełnie naturalnym zjawiskiem związanym z czasem pasażu barwników żółciowych przez przewód pokarmowy tzn. barwa stolca zależy od tego jak długo pozostają one w przewodzie pokarmowym człowieka. Innym powodem mogą być drobne zaburzenia składu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Dlatego proponuję podawać dziecku probiotyk i nie zmieniać po raz kolejny mieszanki. W przypadku, gdyby dziecko zdradzało objawy choroby (słaby apetyt, brak przyrostu masy ciała czy bóle brzuszka) można rozważyć wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (w tym badania ogólnego moczu z posiewem). A bakterie stwierdzone w posiewie kału wchodzą w skład naturalnej flory bakteryjnej niemowlęcia karmionego sztucznie i tylko w wyjątkowych przypadkach są źródłem dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.