Dlaczego dziecko nie chce jeść nowych rzeczy?

Witam, jestem mamą prawie 7 miesięcznej córeczki. Do 6 miesiąca córeczka była wyłącznie na piersi. Po skończeniu pół roku zaczęłam rozszerzanie diety. Jednak dziecko odmawia jedzenia czegokolwiek poza mlekiem. Toleruje mleko modyfikowane (2razy dziennie), natomiast po zjedzeniu 2 łyżeczek zupy czy deseru zaciska usta i nie chce nic zjeść. To samo dotyczy zarówno gotowych dań jak i gotowanych przeze mnie. Co powinnam zrobić?

Czas odtwarzania się komórek kubków smakowych to około 10 dni. Proszę dać Córeczce czas i cierpliwie, przez około 2 tygodnie proszę podawać ten sam nowy pokarm. Właśnie tak, jak Pani to robi - po łyżeczce, dwie. Raczej proszę nie mieszać produktów sprawdzając, czy coś może smakuje "bardziej" tylko pozostać przy jednym nowym smaku przez okolo 2 tygodnie. Warto też robić to bez niepotrzebnego napięcia czy stresu, alecz raczej z uśmiechem i w formie zabawy :)

Jeśli sytuacja nie zmieni się w najbliższych tygodniach proszę się skonsultować z pediatrą, w celu wykluczenia innej przyczyny niż niechęć do nowych smaków i konsystencji.