Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego dziecko zgrzyta zębami podczas snu?

Dlaczego syn podczas snu zgrzyta zębami. Syn ma 6 lat od kilku lat zgrzyta zębami . Miał robione ok. 4 lata temu badanie kału ale nic nie wykrył. Gdy syn miał rok robiłam mu we wyszło nie prawidłowe. Ale w zeszłym roku byłam u neurologa i stwierdził że nie wymaga powtórzenia wag że wszystko jest ok. Syn nie jest nerwowy jest spokojny ale wrażliwy. Co może być przyczyna
KOBIETA, 38 LAT 5 miesięcy temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

najczęściej zgrzytanie zębów uznaje się symptomatyczne w przypadku robaczycy u dzieci, a konkretnie owsików, a także pojawia się gdy dziecko ma wadę zgryzu lub wady anatomiczne w obrębie jamy ustnej czy nosa. Oczywiście także i niedojrzałość organizmu i stres mogą powodować bruksizm. O zgrzytaniu zębami przez dzieci przeczyta Pani w naszym artykule: https://parenting.pl/zgrzytanie-zebami-u-dzieci.

Niemniej nie zawsze jest to dolegliwość świadcząca o poważnych problemach – bruksizm, według statystyk, dotyka nawet 25-50% dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. U dzieci, które wciąż mają zęby mleczne niekiedy jest to objaw fizjologiczny, który ustępuje samoistnie wraz z wiekiem.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrzytanie-zebami-podczas-snu-u-dziecka oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrzytanie-zebami-podczas-snu-u-5-letniego-syna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy