Dlaczego, gdy się zdenerwuję, zaczynam wymiotować?

Witam... Od paru tygodni gdy sie zdenerwuje zaczynam wymiotowac... Kręci mi sie w głowie... Ostatnie lata życie moje jest ciągłym stresem... Nerwami itp Wczesniej nie myślałem ze wymioty mogą być powiązane ze stresem i nerwami. Czasem występuje u mnie ostry bol brzucha pojawiają sie wymioty kręci mi sie w głowie i słabnie... Czy to normalne... Potrzebna jest konsultacja ze specjalista??

Witam,
Jeśli nie są to objawy związane ze stanem zdrowia - fizycznym jak np. problemy gastrologiczne, co należałoby sprawdzić w pierwszej kolejności, to rzeczywiście Pani objawy pasują do objawów typowo psychosomatycznych, gdzie przy problemach np. ze stresem, zaczyna chorować ciało.
Konsultacja psychologiczna i podjęcie terapii pozwoliłoby Pani nie tylko na nauczenie się jak radzić sobie ze stresem, ale przede wszystkim w tej sytuacji jest realną szansą na pozbycie się tych objawów, odwracając przysłowie: zdrowy duch to zdrowe ciało. Zachęcam do rozpoczęcia terapii i poczucia ulgi.

Wszystkiego dobrego,
Małgorzata Mazurek