Dlaczego jestem wybuchowa i emocjonalna?

Co man robić? Jestem bardzo nerwowa, wybucham z powodu błachostek. Mam objawy mizofonii. Dręczą mnie negatywne myśli na temat przyszłości. Brakuje mi wiary w siebie i poczucia wartości. Jestem nadoodpowiedzialna, chorobliwie dążę do perfekcji. Ciężko mi wyrażać uczucia i reagować na emocje w związku. Jestem bardo płaczliwa, nieodporna na krytykę i uzależniona od opinii innych. Nie potrafię się bawić i wchodzić w relację. Do 16 r.ż wychowywałam się w rodzinie, w której tato pił. Proszę o pomoc :(

Dzień dobry.
Pisze Pani o wielu trudnościach, których doświacza.
O lęku przed przyszłością, niskiej samoocenie, trudnościach w bliskich relacjach, okazywaniu w nich uczuć a także perfekcjonizmie i wybuchowości. Wyobrażam sobie, że w Pani życiu jest mnóstwo napięcia.
To wszystko może mieć źródło w Pani domu rodzinnym, warunkach jakie w nim panowały.
Ze względu na wspólne doświadczenia jakimi są lęk, ciągłe napięcie, niepewność, poczucie wstydu, o osobach wychowujących się w domu z problemem alkoholowym mówi się Dorosłe Dzieci Alkoholików.
Uważam, że powinna się Pani zgłosić po pomoc do psychoterapeuty zajmującym się tym zagadnieniem.
Może go Pani znaleźć m.in. w działających w ramach NFZ Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Terapii Uzależnień w każdym większym mieście lub w prywatnych gabinetach.

Nie wiem skąd Pani pochodzi, bo właśnie tworzę grupę terapeutyczną dla DDA i jeśli przypadkiem ma Pani blisko do Pruszkowa, to zapraszam .

Zachęcam też do przeczytania krótkich artykułów wprowadzających w tą tematykę na mojej stronie fb.

Pozdrawiam i życzę odzyskania równowagi i radości życia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, duże emocje,
lęk a także trudne czy traumatyczne przeżycie.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Przykrości, które spotkały Panią w dzieciństwie, przyniosły
wiele cierpienia, odcisnęły w Pani duszy piętno,
obniżyły Pani samoocenę i zabrały całą radość życia.
Objawy, które Pani opisuje, wskazują na zaburzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie
poznać naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
nadmiernego denerwowania się i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz zdobyć
umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl