Dlaczego kofeina na mnie nie działa?

Dlaczego kawa bądź energetyk nie działa na mnie pobudzająco? Nigdy nie czułam się w jakiś sposób pobudzona po kofeinie mogę wypić przed snem i normalnie spać, zdarzało się że robiłam się bardziej senna niż przed wypiciem. Czy może być to objawem jakiejś choroby?
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

każda osoba może mieć inną tolerancję i reakcję na kofeinę. Część ludzi jest bardziej wrażliwa na jej działanie, podczas gdy inni mogą być bardziej odporni. Pani ciało może po prostu inaczej metabolizować kofeinę, co powoduje mniejsze efekty pobudzenia.

Możliwe też, że regularne spożywanie kofeiny doprowadziło do wytworzenia tolerancji. Oznacza to, że w miarę upływu czasu ciało może przystosować się do kofeiny, co skutkuje mniejszym wpływem na pobudzenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-rozpoznac-nietolerancje-kofeiny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.