Dlaczego krew miesiączkowa tak pachnie?

Nieprzyjemny zapach krwi menstruacyjnej po wspolzyciu. Pierwszy raz spotykam się z tym,że czuje jak mocno "śmierdzi" moja miesiączka. Nigdy wcześniej tak nie mialam. Współżyłam z chłopakiem w sobotę rano ,a w sobotę wieczór dostałam miesiączkę. Zapach krwi jest mocno zgniły. Zaznaczam że nie miałam przed miesiączka żadnych uplawow ani dolegliwości. Teraz również nie mam. Co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

krew miesiączkowa ma z reguły dosyć osobliwy zapach. Jeśli podczas trwania cyklu nie występowały u Pani żadne nieprawidłowości jak na przykład: infekcja bakteryjna, grzybicza czy inne to nie ma raczej większych powodów do zmartwień. Ponadto nie miała Pani także zabiegów ginekologicznych, które mogłyby wywołać podczas miesiączki wydostanie się z dróg rodnych starej krwi. Z tego też względu wydaje się, że taka wydzielina miesiączkowa nie powinna zwiastować kłopotów. Możliwe, że podczas tej miesiączki doszło do naturalnego wydalenia resztek endometrium, które narastało przez jakiś czas. Jeśli podczas następnej miesiączki sytuacja się unormuje, to prawdopodobnie był to jednorazowy incydent. Jeśli natomiast takie krwawienia będą się powtarzać, to konieczna będzie konsultacja z lekarzem. Zostanie Pani przebadana ginekologicznie, wykonane zostanie badanie USG oraz ewentualnie zlecone będą badania hormonalne. Dlatego też zachęcamy do obserwacji wydzieliny w kolejnym cyklu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-kobiety-krwawia-podczas-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy

https://portal.abczdrowie.pl/okres-odpowiedzi-na-10-najczesciej-zadawanych-pytan

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.