Dlaczego lekarze nie leczą chorób psychicznych elektrostymulacją?

Dla czego LEKARZE nie chcą leczyć ELEKTROSTYMULACJĄ, a w MEDIACH mówią tylko o lekach, gdy dotyczy to leczenia chorób psychicznych? Nie chodzi mi o ELEKTROWSTRZĄSY, tylko np.: o ELEKTROSTYMULACJĘ metodą dr. WIKTORA ZENNI.

Witam!
Przezczaszkową stymulację magnetyczną stosuje się do leczenia zaburzeń psychicznych w kilku ośrodkach w naszym kraju. Praktycznie jest ona jeszcze traktowana jako eksperyment medyczny, a nie procedura lecznicza. Ponadto dość drogie są aparaty i mało osób przeszkolonych w ich obsłudze. Należy się zorientować w których ośrodkach stosują tę metodę i w jakich schorzeniach mają doświadczenie. We Wrocławiu Klinika Psychiatryczna stosuje, m. in. i tę metodę.
Powodzenia.
W. Łuczkowski.