Dlaczego lepiej biegać rano niż wieczorem?

Witam, choruje na niedoczynność tarczycy, mam 151 wzrostu i waze 54 kg.Nie mam diety, ale za to ćwicze i biegam. Mam odnośnie pytanie o bieganie. Dlaczego trzeba rano biegać a nie można wieczorem ?

Witam serdecznie,

Nie ma reguły, biega Pani wtedy kiedy ma na to czas i ochotę. Istnieją tezy, że największa wydolność organizmu jest w godzinach 15-17, ale ja na Pani miejscu obserwowałabym własny organizm i biegała w tym czasie kiedy Pani indywidualnie ma najwięcej energii. z pewnością jednak nie należy biegać na czczo oraz bezpośrednio po posiłku(odstęp około 2h). warto też wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe a takie połączenie przyniesie najlepsze wyniki.

Powodzenia!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Nie ma takiej zasady...Bieganie rano lub wieczorem ma swoje wady i zalety, ale tak naprawdę nie ma większego znaczenia i zależy od naszych priorytetów lub trybu życia. Każda pora ma swoje plusy i minusy, natomiast to my, na podstawie oceny własnego trybu życia, możemy najlepiej ocenić, kiedy zainwestować swój czas w zdrowie. Jedni wola rano bo wieczorem trudni im się zmotywować i drudzy wola wieczór.
Popróbuj i ocen do czego Ci bliżej :)

Pozdrawiam i zapraszam na fanpage o zdrowiu
https://www.facebook.com/pages/Coaching-Zdrowia-i-Diety/490319851007778?ref=hl

Witam nie ma większego znaczenia kiedy biegamy.Wszystko zależy od czasu i chęci.Każdy z nas zna swój organizm i wie najlepiej kiedy jest mu najlepiej biegać.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl