Dlaczego mam brunatno-krwiste plamienia w ciągu całego cyklu?

Witam! Mam 27 lat, pierwszą antykoncepcję hormonalną zaczęłam brać w wieku 18 lat. W międzyczasie robiłam kilka rocznych przerw, zawsze organizm świetnie tolerował tabletki. Od roku mam jednak problemy, ponieważ w ciągu cyklu pojawiają się brunatne upławy, a nawet krwawienia. Zmieniałam od tej pory 2 razy rodzaj tabletek, za każdym razem poprawa była chwilowa. Cytologie od 2 lat mam dobre, wynik badania usg nie wykazał nieprawidłowości, badania krwi i tarczyca jest w normie (jedynie żelazo mam na bardzo niskim poziomie, poniżej minimalnej normy). Aktualnie obecny cykl to każdy dzień z brunatnymi upławami (zaczęły się już tydzień po miesiączce i trwają, obfite, do tej pory - jestem w 24 dniu cyklu). W ciągu 2 ostatnich lat przeszłam dwie infekcje drożdżakowe pochwy, szybko jednak wyleczone. Mam bardzo małą nadżerkę, która wg lekarza nie jest groźna. Szczerze przyznam, że jestem już tak zmęczona tymi upławami i brakiem pomysłu na rozwiązanie ze strony lekarzy (zmieniłam już kilku w tym czasie), że brakuje mi sił. Czuję się bardzo niekomfortowo, bo ewidentnie coś jest nie tak z moim organizmem. Moje pytanie brzmi: czy badania poziomu hormonów pomogą dobrać tabletki które nie będą powodować takich skutków ubocznych? Czy może powinnam zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej na rzecz jakiejś innej? Jaka może być przyczyna takiej reakcji organizmu? Będę niezmiernie wdzięczna za poradę. Za 2 tygodnie idę do nowego lekarza, zamierzam przeprowadzić kompleksowe badania, ale powoli tracę nadzieję, że wszystko wróci do normy. Pozdrawiam serdecznie, Ola

Redakcja abcZdrowie

Witam

Ma Pani zrobione wiele badań z wynikiem prawidłowym. Z niskim poziomem żelaza proszę udać się na diagnostykę,  warto zbadać czy nie ma Pani anemii.
Niestety mam za mało informacji, żeby konkretnie coś poradzić. Wiele zależy od tego jak długo teraz bierze Pani tabletki, jakie preparaty brała Pani wcześniej i czy zmiana tabletek nie była przypadkiem na preparat o podobnej sile.

Proszę porozmawiać z nowym ginekologiem o Pani problemach. Jeżeli chce Pani brać antykoncepcję powinna Pani dostać taki preparat, który będzie 'trzymał w ryzach' nie tylko owulacje, ale też krwawienia.

Pozdrawiam