Dlaczego mam coraz częstsze ataki migreny?

Migrena częstsze ataki. Witam. Migrena z aura z niewielkim bólem głowy po ataku aury mam od kilkunastu lat. Ataki miewam średnio raz w roku. W ostatnim tygodniu miałem 3 ataki. Jeden rano i dwa tuż przed pójściem spać. 12 lutego miałem zabieg operacyjny przepukliny pępkowej. 16 lutego w nocy atak migreny. W poniedziałek 18 dostałem nowe okulary, ostatnie nosiłam 10 lat. W nowych okularach widzę bardzo jasno, wszystkie wyświetlacze musiał poscilemniac ponieważ obraz był dla mnie zbyt rażący. Następny atak miałem 20 lutego rano. Oraz 23 w nocy tuż przed pójściem spać. Co może mieć wpływ na nagle zintensyfikowanie się ataków. Zabieg? Nowe okulary? L4 po operacji i odpoczynek od pracy. Strasznie mnie to nie pokoji. Dodam że cierpię też na silne zaburzenia lękowe. Pozdrawiam i dziekuje za poradę.

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na pochodzenia lękowego/napięciowego/ nasilają się w przypadku nowych sytuacji/zdarzeń., którym towarzyszy przeżywanie emocjonalne.

Serdeczności i tylko dobrego samopoczucia Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605