Dlaczego mam gulkę w gardle i czuję odrealnienie?

Od roku bardzo źle się czuję. Zaczęło się od guli w gardle. Byłam u laryngologa, który zasugerował refluks. Gastrolog to potwierdził. Biorę Dexilant, ale odbijanie dalej mnie męczy. W międzyczasie pojawiło się uczucie kołatania serca i duszności oraz wysokie ciśnienie. Wszystkim zaczęłam się stresować i moje samopoczucie od tego czasu jest fatalne. Boli mnie niemal wszystko. 3 miesiące temu doszły zawroty głowy i uczucie odrealnienia, uczucie lekkiej głowy, ucisk z przodu głowy i chwilowe pieczenie w głowie. 3 dni temu w pracy mialam bardzo duży skok ciśnienia 175/100, puls 113. Ekg prawidłowe, dostałam Bisocard 5. Biorę go trzeci dzień, ale czuję się fatalnie. Mam wrażenie że za chwilę zemdleję, silne zawroty głowy. Badania: morfologia, mocz, glukoza, kreatynina, mocznik, elektrolity, TSH, żelazo, anty-tpo w normie. Jedynie anty-tg podwyższone 54,54. Proszę o poradę.

Witam! Opisany przez Panią zespół objawów najbardziej przemawia za zaburzeniami nerwicowymi. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego. Porobią odpowiednie testy i zaproponują najlepszą drogę wyjścia. Problemy emocjonalne mogą naśladować objawy prawie wszystkich chorób somatycznych lecz leczenie jest zgoła inne. Kołatania serca, tachykardia, dławienie w gardle, uczucie ciała obcego należą do klasycznych objawów nerwicowych. W leczeniu stosuje się właściwie dobraną psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi (SSRI lub SNRI) Powodzenia W. Łuczkowski.